تبلیغات
آهنگ، كلیپ، ترفند كامپیوتر - معرفی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

معرفی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

نویسنده :م. ج. ك
تاریخ:چهارشنبه 17 آذر 1389-08:12 قبل از ظهر


پس از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی به همّت و دوراندیشی نماینده ولی فقیه و تولیت عظمای آستان قدس رضوی حضرت آیت‌الله واعظ طبسی در سال 1363 پایه گذاری شد ...

باسمه تعالی
السُلامْ علی یا علی بن موسی الر‌ِّضا

دانشگاه علوم اسلامی رضوی

پس از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی به همّت و دوراندیشی نماینده ولی فقیه و تولیت عظمای آستان قدس رضوی حضرت آیت‌الله واعظ طبسی در سال 1363 پایه گذاری شد و جامه ای نو بر پیكر حوزه علمیه میرزاجعفر و خیراتخان كه هر یك دیرینه ای افزون بر چهار سده دارند، آراست. اساسنامه این دانشگاه كه در جوار حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) واقع شده است، در سال 1374 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و اكنون این دانشگاه با تأكید بر اصالت حوزوی و مدرك رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

اركان و اهداف دانشگاه

 دانشگاه علوم اسلامی رضوی، طبق اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای چهار ركن (مؤسس، هیأت امناء، ریاست و شورای دانشگاه) می باشد.

 اهداف دانشگاه عبارت است از:

  1.  تربیت فقیه، اسلام شناس، محقق و استاد در رشته های مختلف علوم اسلامی.
  2.  تربیت حقوقدان، قاضی و كارشناس حقوقی.
  3.  تربیت عالم دینی و مبلغ اسلامی با هدف گسترش فرهنگ اسلامی و معارف اهل بیت (علیهم السلام) در داخل و خارج كشور.
  4.  تربیت نیروی انسانی كارآمد برای مراكز علمی و آموزشی ـ پژوهشی كشور.

 

دانشگاه علوم اسلامی رضوی از ابتدای تأسیس در جهت نیل به اهداف تعیین شده در اساسنامه خود از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در بخش آموزش و پژوهش دانشگاه بهره برده و با توجه به نیاز حوزه و دانشگاه به اساتید آشنا به علوم حوزوی و دانشگاهی،اهتمام ویژه ای به تربیت و پرورش اساتید و مدرسان فاضل داشته است. این اساتید علاوه بر تبحّر در یك رشته تخصصی دانشگاهی به علوم حوزوی در سطح خارج و همچنین حداقل یك زبان خارجی مسلط می باشند. این اساتید هم اكنون در دانشگاه و همچنینسایر دانشگاه های سطح كشور و حوزه مشغول فعالیت و تدریس می باشند. برخی اساتید از فارغ التحصیلان دانشگاه بوده كه به عنوان هیئت علمی و یا مدرس، در دانشگاه به امر تدریس مشغول می باشند.


برای دانلود دفترچه دانشگاه رضوی برای سال 1391 اینجا كلیك كنید:

برای دانلود نمونه سؤالات دفترچه آزمون اینجا كلیك كنید.

اطلاعیه تغییر زمان آزمون  دانشگاه علوم اسلامی رضوی

نشانی حوزه های آزمون ورودی دانشگاه

دانلود كارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه علوم اسلامی رضوینوع مطلب : متفرقه